26/06/2018
Debata k manifestu IVK: Obrana demokracie před liberální demokracií


Bývalý prezident České republiky Václav Klaus vystoupí společně s výkonným ředitelem IVK Jiřím Weiglem dne 26. června 2018 v 17.00 hodin v Grégrově sále Obecního domu v Praze na mimořádné debatě pořádané Institutem VK na téma Obrana demokracie před liberální demokracií.

Téma debaty vychází z Manifestu, který v uplynulých dnech a týdnech vznikl na půdě Institutu Václava Klause a který je k dispozici v tištěném vydání Týdeníku Echo (21. 6. 2018). Kromě dvou hlavních autorů Manifestu IVK vystoupí v Grégrově sále rovněž několik předních českých komentátorů se svými poznámkami, mezi nimi např. Daniel Kaiser z Týdeníku Echo, Karel Muzikář z advokátní kanceláře WGM, Milan Norbert Badal z Arcibiskupství pražského a Miroslav Korecký z deníku MF Dnes.

Anotace: Pokrokářské (sociálně inženýrské, bruselofilní) vládnoucí evropské a americké elity si v posledních letech nesmírně oblíbily sousloví "liberální demokracie". Je to od nich nový trik, jak vyjmout svůj extrémně vyhraněný model společnosti z demokratické soutěže, jak ho učinit nezávislým na vůli lidu, na výsledku voleb, na veřejnosti. O tom je text Manifestu IVK s názvem Obrana demokracie před liberální demokracií.